Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Z wizytą w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie

10 czerwca 2019
Pod dużym wrażeniem tego, co zobaczyła w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie była Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego, która odwiedziła pracowników tarnowskiego przedsiębiorstwa zbrojeniowego.

ZMT kiedyś były bliskie upadłości, ale firma przetrwała trudne chwile. Od kilku lat dynamicznie się rozwija i umacnia swoją wiodącą pozycję w polskim sektorze przemysłu obronnego. Przybywa zamówień, wzrastają przychody ze sprzedaży, rośnie liczba pracowników. Obecnie „Mechaniczne” zatrudniają blisko tysiąc osób.

Najpierw Anna Pieczarka w Sali Show-Room zapoznana została z ofertą produktową tarnowskich zakładów czyli z wytwarzanym uzbrojeniem. Nie tylko dla potrzeb polskiej armii, ale także na eksport. Następnie na wydziale produkcyjnym oraz w hali montażowej zobaczyła jak powstają karabiny, moździerze czy armaty oraz przeprowadziła wiele interesujących rozmów z pracownikami.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyłam. Zakłady wykonały olbrzymi skok cywilizacyjny. Nie dziwię się już teraz, że wzbudzają w ostatnim czasie tak duże zainteresowanie. Sukces nie przyszedł jednak sam. Podczas wizyty w zakładzie przekonałam się, że ma sprawną kadrę zarządzającą i pracują w nim fantastyczni ludzie, oddani temu co robią i dobrze znający swój fach

- powiedziała Anna Pieczarka.

Wizyta w Zakładach Mechanicznych miała dla niej w pewnym sensie także charakter sentymentalny, gdyż w tej firmie przez wiele lat pracował jej tata.

Serce się raduje, gdy się patrzy na ten zakład, który ma olbrzymie znaczenie dla lokalnej gospodarki. Aż trudno uwierzyć, że tegoroczne plany sprzedażowe przekraczają kwotę 200 mln zł, a przecież jeszcze cztery lata temu zbliżenie się do 100 mln zł wydawało się czymś nierealnym. W dodatku podpisane są długofalowe kontrakty, gwarantujące stabilizację na najbliższe lata. Tak perspektywiczna firma to duma, ale i szansa dla Tarnowa i regionu. Samorząd województwa małopolskiego będzie wspierał jej projekty rozwojowe

- dodała Anna Pieczarka.

Prezes ZMT Henryk Łabędź zwrócił uwagę, że większość pracowników nie pamięta tak dobrych lat dla tej firmy. – Nie spoczywamy jednak na laurach. Solidnie pracujemy, realizujemy kolejne projekty badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe, bo wymagania rynku zbrojeniowego są coraz większe – przekonuje prezes. – Mając taką załogę jestem spokojny o to, że sprostamy zadaniu. Damy radę.

 

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM