Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska – to lubię!

Biznes i gospodarka
27 sierpnia 2014
Przedsiębiorczość w Małopolsce w kontekście edukacji młodych ludzi – to główny temat, o którym rozmawiali goście w najnowszym odcinku "Małopolska – to lubię" w TVP Kraków. Samorząd Województwa w dyskusji reprezentował wicemarszałek Roman Ciepiela.

W Polsce przedsiębiorczości uczą się obowiązkowo wszyscy licealiści, co jest ewenementem na europejską skalę. Pytanie jednak brzmi, czy bycie przedsiębiorcą, czy przedsiębiorczym jest ważniejsze. W jaki sposób możemy wspomagać rozwój młodych ludzi, by mogli oni stawać się bardziej kreatywni i świadomi swoich umiejętności. Programy takie jak Diament, czy Małopolska Chmura Edukacyjna są niewątpliwie dobrym kierunkiem dla rozwoju edukacyjnego.

O przedsiębiorczej Małopolsce rozmawiać będą wicemarszałek Roman Ciepiela, Maciej Guzikowski i Jacek Kwiatkowi autorzy projektów edukacyjnych z dziedziny ekonomii, które wspiera samorząd małopolski.

(psmo)