Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

StartUP Małopolska podsumowany

Biznes i gospodarka
29 stycznia 2020
Tradycyjnie, po zakończeniu każdej edycji programu akceleracyjnego StartUP Małopolska organizowane jest spotkanie networkingowe, podczas którego podsumowywana jest kilkumiesięczna praca warsztatowa. Spotkanie jest również okazją do wysłuchania rad i wskazówek ekspertów biznesu.

Spotkanie wieńczące 5.edycję programu StartUP Małopolska odbyło się 28 stycznia na Barce obok ulicy Podgórskiej w Krakowie. W spotkaniu „#StartUP Małopolska Meetup #5” uczestniczyły osoby zainteresowane rozwijaniem swoich kompetencji w dziedzinie przedsiębiorczości, w tym liczne grono dotychczasowych uczestników programu akceleracyjnego – w jego pięciu edycjach wzięło udział 35 małopolskich firm, korzystających z zajęć warsztatowych i mentorskich oraz z możliwości udziału w wybranych przez siebie wydarzeniach branżowych.

W spotkaniu na Barce uczestniczył również Edward Czesak z zarządu województwa, który witając zebranych wskazał na główne cele organizacji przez Województwo Małopolskiego programu akceleracyjnego, tj. wsparcie dla firm z regionu na początku drogi biznesowej, ułatwieniu startu młodym przedsiębiorcom, zapewnienie im możliwości pozyskania wiedzy w obszarach kluczowych dla rozwoju biznesu, czy też zmotywowanie do otwarcia się na nowe wyzwania.

Nie zabrakło ciekawych prelegentów dzielących się swoją, opartą na bogatym doświadczeniu, wiedzą. Na scenie zaprezentowała się założycielka kilku startupów, w tym m.in. anymind i dodo.work Anna Ryś, która uczulała młodych przedsiębiorców na błędy popełniane w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Po niej wystąpił reprezentujący krakowski fundusz inwestycyjny Innovation Nest Wiktor Rybicki, który wskazywał startującym w biznesie osoby na błędy popełniane podczas prowadzenia rozmów z inwestorami.

Wartościowym dopełnieniem tej części spotkania było wystąpienie Aleksandry Kubicy-Misztal z krakowskiej firmy bioinformatycznej diCELLa, która przedstawiła praktyczne zasady zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi w startupach.

Finalną część „#StartUP Małopolska Meetup #5” stanowiła sesja Startup Pitch, w której trakcie zaprezentowały się trzy firmy uczestniczące w 5. edycji programu: MioMedic, INNOVABNB.COMWorCar. Młodzi przedsiębiorcy również podzielili się ciekawymi spostrzeżeniami i pomysłami, które będą chcieli wykorzystać już w najbliższej przyszłości.

Następne spotkania i zajęcia realizowane w ramach programu StartUP Małopolska odbędą się wczesną jesienią 2020 roku. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie http://startup.malopolska.pl/

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM