Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Nauka bezpiecznego zachowania przez zabawę

Edukacja
11 października 2019
Anna Pieczarka z zarządu województwa sprawowała honorowy patronat nad festynem zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie pod hasłem „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”. Bawiło się na nim pół tysiąca przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych z regionu tarnowskiego.

Było mnóstwo atrakcji, dzięki którym uczestnicy poznawali przez zabawę zasady ruchu drogowego. Były m.in. konkursy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i jazdy na rowerze, wyścigi z policyjnym lizakiem i czapką oraz zaprezentowano pokaz udzielania pierwszej pomocy.
Warto podkreślić, że w wydarzeniu uczestniczyli policjanci oraz strażacy. Zjawiła się też Anna Pieczarka z zarządu Małopolski, która obdarowała maluchów upominkami.

To fajna inicjatywa, chętnie ją wsparłam. Nauka przez zabawę w przypadku dzieci to dobry pomysł. A niezwykle ważne jest, aby najmłodsi bezpiecznie zachowali się na drogach i w ich sąsiedztwie

- powiedziała Anna Pieczarka.

W programie imprezy znalazły się również występy artystyczne.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM