Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Mieszkańcy ziemi krzeszowickiej poznali fundusze europejskie

Fundusze europejskie
21 sierpnia 2017
Za nami kolejne z weekendowych spotkań z funduszami europejskimi organizowane w ramach Strefy Funduszy Europejskich "Małopolska Myśli o Tobie". Tym razem na rynku w Krzeszowicach przez 3 dni można było spotkać specjalistów, którzy rozwiali wszelkie wątpliwości na temat funduszy europejskich. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych.

Strefy Funduszy Europejskich "Małopolska myśli o Tobie” to cykl wydarzeń plenerowych organizowanych przez Województwo Małopolskie, podczas których można dowiedzieć się jak realizować swoje marzenia i pomysły dzięki środkom unijnym.

Mamy do zainwestowania w Małopolsce prawie 12 mld zł z funduszy unijnych. Z tych pieniędzy mogą korzystać mieszkańcy Małopolski, których zachęcam do sięgania po unijne wsparcie. To szansa nie tylko na rozwój małopolskich firm, ale i całego regionu

– podkreślił Grzegorz Lipiec z zarządu województwa, który wręczył nagrody laureatom konkursu "Poszukiwacze Funduszowych Skarbów”.

W Krzeszowicach rzedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej dowiedzieli się m.in. w jaki sposób mogą starać się o pieniądze na ten cel. Wyczerpujących informacji na ten temat udzielą eksperci funduszy europejskich oraz specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Na krzeszowickim rynku mieszkańcy Małopolski mogli poznać też korzyści odnawialnych źródeł energii czy dowiedzieć się jak otrzymać dotację na wymianę kotłów na bardziej ekologiczne.

Małopolska to miejsce przyjazne do tworzenia własnego biznesu. Możliwość otrzymania unijnej dotacji sprawia, że mieszkańcy regionu jeszcze chętniej podejmują decyzję o własnej działalności, chcą się szkolić, podnosić swoje kompetencje, być zawsze o krok przed innymi. Dzięki funduszom unijnym małopolskie firmy i instytucje są skuteczniejsze, bardziej konkurencyjne i nowoczesne. To sprawia, że Małopolska tak znakomicie się rozwija, a mieszkańcom żyje się tu coraz lepiej

– mówi wicemarszałek Stanisław Sorys odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za środki unijne.

W Krzeszowicach nie zabrakło też koncertów i występów artystycznych oraz atrakcji dla najmłodszych Małopolan, którzy mogli "przywdziać" unijne barwy, stworzyć własną biżuterię, a następnie zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Czekała na nich także specjalna strefa zabaw, teatrzyk kukiełkowy oraz konkursy.

***

Po Krzeszowicach czas na kolejne spotkania z funduszami europejskimi, które odbędą się w: Ciężkowicach (1-3 września), Starym Sączu (8-10 września), Dąbrowie Tarnowskiej (15-17 września), Chrzanowie (22-24 września) i Proszowicach (29 września-1 października). Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych Strefy Funduszy Europejskich "Małopolska myśli o tobie", Funduszy Europejskich w Małopolsce oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

Pierwsza ze stref działała w ubiegły weekend w Pleśnej. Zobacz poniżej relację z wydarzenia.

Strefa Funduszy Europejskich – Małopolska Myśli o Tobie

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM