Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Przyszłość jest teraz! Masz na nią wpływ! Weź udział w Europejskich Spotkaniach Młodzieży

Fundusze europejskie
24 stycznia 2020
29 maja 2020 - 30 maja 2020
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
To może być przygoda życia! Już po raz czwarty, tym razem w Siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu młodzież z Unii Europejskiej spotka się by przedstawić swoje pomysły na wizję przyszłej Europy. Jest to wyjątkowa okazja dla młodych ludzi żeby zainspirować się nawzajem, porozmawiać z europejskimi decydentami, wymienić poglądy i wspólnie wpłynąć na przyszłość kontynentu. Wydarzenie odbędzie się 29 i 30 maja 2020.

Przyszłość jest teraz

Tego typu spotkania dają młodym ludziom możliwość wyrażenia swojego zdania o kierunku, w którym powinna zmierzać Europa. Przewiduje się, że w tegorocznym wydarzeniu weźmie udział ok. 9 000 Europejczyków w wieku od 16 do 30 lat, którzy podzielą się swoimi pomysłami na przyszłość Europy i omówią je z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.

W programie tegorocznej edycji znajdują się takie tematy jak klimat, migracja, brexit, edukacja, technologia i zdrowie. Nie zabraknie też zajęć sportowych i specjalnego wydarzenia dla młodych dziennikarzy.

Wszystkie te opinie zostaną przedstawione europejskich decydentom w specjalnym raporcie a najciekawsze z nich zostaną zaprezentowane bezpośrednio posłom Parlamentu Europejskiego w trakcie Europejskich Wysłuchań Młodzieży jesienią 2020 roku.

Młodzi dla przyszłości: weź udział w EYE2020! 

Interesujesz się środowiskiem, możliwościami dla młodych ludzi lub przyszłością Europy? Weź udział w Europejskim Spotkaniu Młodzieży (EYE) w Strasburgu i przyczyń się do kształtowania przyszłości naszego kontynentu.

Zgłoszenia przyjmowane są od grup liczących minimum 10 osób. Za rejestrację grupy odpowiada lider, który musi mieć, co najmniej 18 lat. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Parlamentu Europejskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak uczestnicy muszą samodzielnie zadbać o zakwaterowanie na miejscu. Zarejestruj się już teraz na EYE 2020.  

Jak dołączyć?

Rejestracja na EYE2020 trwa od 10 stycznia do 29 lutego 2020 roku. Wystarczy zebrać grupę, co najmniej 10 uczestników i wypełnić internetowy formularz.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich Europejczyków w wieku od 16 do 30 lat. Udział jest bezpłatny, ale uczestnicy muszą na własną rękę pokryć koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM