Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Polityka spójności po roku 2020

Fundusze europejskie
21 lutego 2019
W jaki sposób polityka spójności może lepiej odpowiadać na potrzeby krajowe i lokalne? Jak z sukcesem wykorzystywać środki unijne i budować silny region? Odpowiedzi między innymi na te pytania próbowali znaleźć uczestnicy dzisiejszego spotkania, które odbyło się w Warszawie. Obecny na konferencji Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski wspominał o tym, w jaki sposób w jego województwie wykorzystuje się środki europejskie przeznaczone na wyrównywanie różnic pomiędzy regionami.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju, uczestniczyli w nim przedstawiciele 26 krajów członkowskich UE.

Chcemy porozmawiać o potrzebach rozwojowych i inwestycyjnych państw i regionów Unii Europejskiej w kontekście toczących się negocjacji na temat przyszłej polityki spójności. Małopolska - region który reprezentuję, od kilkunastu lat korzysta ze środków unijnych i z sukcesem je wykorzystuje. 

- mówił Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski. 

Debata podzielona na moduły dotyczyła m.in.: przyszłej perspektywy finansowej i środków w ramach polityki spójności, wsparcia dla regionów, a także zaspokojenia potrzeb rozwojowych na poziomie krajowym i regionalnym. W drugiej części spotkania przedstawiciele państw członkowskich wymienili się opiniami i propozycjami, które mogłyby zostać wykorzystane w procesie negocjacyjnym. 

Galeria zdjęć