Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

W pięć miesięcy dookoła Małopolski

Fundusze europejskie
04 czerwca 2019
Szukasz środków na kurs prawa jazdy? Chcesz wymienić stary piec i otrzymać dofinansowanie? Planujesz założyć firmę, ale nie wiesz skąd wziąć na to pieniądze? A może Twoim marzeniem jest własne przedszkole, ale nie wiesz czy masz szansę na dotację? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskasz podczas rozmów ze specjalistami z Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce, którzy swoją podróż po regionie rozpoczynają już 8 czerwca.

W tym roku Mobilny Punkt Informacyjny odwiedzi kilkanaście małopolskich miast. To wyjątkowa okazja do tego, aby dowiedzieć się jak najwięcej o możliwościach, jakie dają Fundusze Europejskie.

Nasi specjaliści są jednymi z najlepszych w kraju w zakresie informowania o środkach z krajowych i regionalnych programów. Potwierdzają to uzyskiwane certyfikaty zarówno przez nich samych jak i całą Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich. Wyróżnia ich wiedza, doświadczenie oraz zakres realizowanych działań. Dlatego warto przyjść do Punktu i zapytać o Fundusze Europejskie

– zachęca wicemarszałek Łukasz Smółka.

Tu żadne pytania nie pozostaną bez odpowiedzi!

Inspirować do sięgania po unijne wsparcie będą specjaliści, na co dzień pracujący w Małopolskich Punktach informacyjnych. Z roku na rok coraz więcej osób przychodzi do nich z pytaniami o wsparcie z UE. To pokazuje coraz większą świadomość możliwości, jakie dają środki europejskie. Małopolanie coraz odważniej po nie sięgają i mają pomysły na ich skuteczne wykorzystanie.
My staramy się, aby każdy klient wychodził od nas z dawką wiedzy potrzebną do podjęcia decyzji o sięganiu po unijne wsparcie – podkreślają zgodnie małopolscy specjaliści.

Spotkania w Mobilnych Punktach Informacyjnych to okazja, by pytać o wszystko, co dotyczy Funduszy Europejskich – przygotowania i pisania projektów czy aktualnych naborów wniosków konkursowych. Żadna ulotka, folder czy informacja na stronie internetowej nie zastąpi spotkania i rozmowy z „żywym człowiekiem”, który zagubionym w tematyce Funduszy Europejskich, przedstawi „krok po kroku” ścieżkę ubiegania się o dofinansowanie.

Początkujący mogą liczyć na pomoc na etapie przygotowania wniosków o wsparcie, natomiast osoby realizujące projekty unijne mogą zasięgnąć porad na temat zasad ich prowadzenie oraz rozliczania. Ponadto specjaliści poinformują o możliwości udziału w projektach finansowanych z Funduszy Europejskich, w tym o bezpłatnych szkoleniach dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo oraz pracujących, pożyczkach i innych możliwościach wsparcia.

Jeżeli nie teraz, to kiedy?!

To naprawdę ostatni dzwonek, aby sięgnąć po unijne pieniądze. Do końca tego roku ogłoszone zostaną jedne z ostatnich naborów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. To bardzo ważna informacja, miedzy innymi dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

Do października trwa ostatni nabór wniosków na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, w lipcu zakończy się przyjmowanie wniosków na działania z zakresu usług opiekuńczych, oraz dotacji na wprowadzenie w życie wyników prac badawczo-rozwojowych. A co jeszcze przed nami? W grudniu planowane jest ogłoszenie konkursu na projekty z zakresu aktywizacji zawodowej, jego budżet to ponad 88 mln zł. Kolejną szansę dostaną także firmy, które planują ekspansję na zagraniczne rynki. Jesienią wystartuje konkurs dofinansowujący projekty z zakresu aktywności międzynarodowej.

W 5 miesięcy dookoła Małopolski!

W tym roku Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich odwiedzi między innymi.:

  • MYŚLENICE – 8 czerwca       
  • KRYNICA-ZDRÓJ – 15 czerwca
  • WADOWICE – 29 czerwca
  • ZATOR – 6 lipca  (Święta Karpia)
  • NIEPOŁOMICE – 14 lipca
  • MUSZYNA – 20 lipca
  • KRZESZOWICE – 28 lipca

Przyjdź i przekonaj się, ze Fundusze są także dla Ciebie!

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz dla osób głuchych i niedosłyszących – udział tłumacza polskiego języka migowego na 5 wydarzeniach (np. Myślenice, Wadowice, Kraków) oraz wygodne miejsce dla psa przewodnika.

Galeria zdjęć