Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

W Żabnie o Funduszach Europejskich

Fundusze europejskie
30 września 2019
Całą niedzielę Rynek w Żabnie tętnił życiem, a wszystko za sprawą Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.  Nie brakowało osób zainteresowanych unijnym wsparciem na rozwój firmy, szkolenia czy kursy.   

Po pierwsze przedsiębiorczość

Informacja o możliwościach jakie dają Fundusze Europejskie  na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Tarnowa czy Krakowa to dla wielu mieszkańców jedyna okazja aby dowiedzieć się konkretów na temat dostępnych dotacji. Lokalni przedsiębiorcy pytali o zarówno zasady pozyskiwania dotacji jak i pożyczek na rozwój firmy. 

Część przyszła z konkretnymi pytania dotyczącymi ogłoszonego niedawno naboru na zwiększenie aktywności międzynarodowej małopolskich firm z sektora MŚP i tym samym wzmocnienia marki oraz zwiększenia rozpoznawalności regionu za granicą. Nie brakowało tez pytań dotyczących konkursu na wymianę starych kotłów. 

Kierunek Kariera

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny. W niedzielę można było  porozmawiać z doradcą i otrzymać informacje o dofinansowaniu do szkoleń językowych, komputerowych, kursów prawa jazdy czy szkoleń zawodowych.

Europejskie Żabno

Żabno, podobnie jak inne małopolskie miejscowości to doskonały przykład tego, że Fundusze Europejskie zmieniają Małopolskę. Nie ma chyba dziedziny, w której nie odczulibyśmy pozytywnych efektów inwestycji finansowanych z Funduszy Unijnych. Nie ma wątpliwości, że Fundusze Europejskie to znakomite narzędzie, które także w przyszłości pozwoli nam dbać o rozwój Małopolski.

Zobacz również:

Więcej informacji o Małopolskich Punktach Informacyjnych na stronie: www.fundusze.malopolska.pl/MPI oraz w wydarzeniu na profilu Facebook Małopolska Fundusze Europejskie

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM