Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Województwo Małopolskie ogłasza przetarg na nowe pociągi

Fundusze europejskie
23 stycznia 2020
Zarząd Województwa Małopolskiego systematycznie wymienia i unowocześnia tabor kolejowy wojewódzkiego przewoźnika.

W 2019 roku podpisano umowę na cztery nowe pociągi, a teraz rusza postępowanie na kolejne siedem - do obsługi połączeń aglomeracyjnych. W opcji do zamówienia są jeszcze dwa dodatkowe pociągi.

Inwestycja w transport kolejowy to jeden z naszych priorytetów. Rozwijamy infrastrukturę kolejową nie tylko poprzez zakup nowych pociągów, ale również budujemy nowe zaplecze dla taboru kolejowego. Wszystko w trosce o jakość usług i komfort pasażerów

- mówi Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Nowe pociągi mają wyjechać na małopolskie tory już w 2022 roku.

Pociągi, które zamawia województwo są nowoczesne, ekologiczne i komfortowe, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i rodzin z dziećmi.

Zarząd Województwa ma nadzieję, że wszelkie inwestycje w transport kolejowy przełożą się na coraz większą liczbę pasażerów korzystających z nowoczesnych zespołów trakcyjnych, co pozytywnie wpłynie na rozładowanie natężenia ruchu drogowego oraz poprawę jakości powietrza.

Chcemy, aby nasze pociągi były wyborem Małopolan zarówno w drodze do pracy jak i podczas podróżowania po Małopolsce w celach rekreacyjnych czy turystycznych

- dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia to ponad 250 mln zł. Inwestycja będzie współfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 Oferty można składać do 25 lutego. Link do ogłoszenia o postępowaniu: bip.malopolska.pl

Za realizację zamówienia odpowiada Biuro Inwestycji Strategicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dodajmy, że aktualnie województwo jest również na ostatnim etapie uzgodnień z wykonawcą umowy podpisanej w 2019 roku na dostawę czterech nowoczesnych pociągów.

Galeria zdjęć