Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolski Przegląd Zespołów Ludowych w Grabnie

Kultura
01 lipca 2019
W Grabnie odbył się Małopolski Przegląd Zespołów Ludowych – kultura regionu. Organizatorem wydarzenia, w którym uczestniczyła Anna Pieczarka z zarządu województwa, było Regionalne Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wojnicz.

Na scenie obok Wiejskiego Domu Kultury w Grabnie zaprezentowało się siedem zespołów z Małopolski i Podkarpacia. Przegląd dofinansowało województwo małopolskie w ramach „Mecenatu Małopolski”.

Jednocześnie w Grabnie odbywał się piknik rodzinny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wkład własny do zakupu nowego samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabnie. W ramach pikniku odbył się występy kapeli góralskiej „Zbóje” oraz zespołów disco polo – Malibu i Shantel.

W organizację wydarzenia mocno zaangażowany był przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

To prawdziwa przyjemność przyjeżdżać do takich miejscowości jak Grabno. Spotykać tak fantastycznych i otwartych ludzi, lubiących siebie nawzajem i kochających swoją małą ojczyznę. A podziwiając cudne krajobrazy, pagórki można się przekonać jaka Polska jest piękna

- powiedziała Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM