Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Maski dla tarnowskich lekarzy i pielęgniarek

Kultura
18 marca 2020
Wspólnie możemy pomóc tarnowskiej służbie zdrowia! Maseczki, na które jest nieustanne zapotrzebowanie może uszyć każdy z nas we własnym domu. Należy jednak ściśle trzymać się instrukcji.

Służba zdrowia potrzebuje podstawowych zabezpieczeń. Do takich należą maseczki ochronne. Z myślą o wsparciu tarnowskiej służby zdrowia, na stronie Centrum Sztuki Mościce ruszyła właśnie społeczna akcja. Maseczki można uszyć w domu, według instrukcji do pobrania tutaj. 

Organizatorzy apelują zarazem, aby maseczki szyli tylko osoby mające w domu wszystkie potrzebne materiały:

- Proszę nie chodzić po sklepach, po hurtowniach, po kwiaciarniach, po znajomych itd. w celu dostania potrzebnych rzeczy, bo zamiast pomóc można narazić samego siebie!

Wyprane i wyprasowane maseczki można zostawiać w:

- Centrum Sztuki Mościce w przedsionku wejścia głównego, od wtorku do piątku w godzinach 10.00 - 16.00

- Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 - 18.00.

Maseczki należy oddawać BEZDOTYKOWO, bez kontaktu z pracownikiem. Kontakt z koordynatorami akcji pod numerem telefonu - 14 633 46 04  

Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika, deklaruje:

- Wszystkie dostarczone do szpitala maseczki zostaną wysterylizowane. Pomogą nam przynajmniej w części zabezpieczyć personel i pacjentów, tym bardziej, że nowe procedury sugerują, aby każdy pacjent przybywający do szpitala, zwłaszcza z objawami infekcji maseczkę otrzymał. 

 

Galeria zdjęć