Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Mecenat Małopolski bis ogłoszony!

Kultura
06 lutego 2020
Już wkrótce Województwo Małopolskie ogłosi tegoroczną edycję Mecenatu Małopolski oraz specjalnego konkursu „Małopolska Świętemu Janowi Pawłowi II” - z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Z kolei już teraz można składać wnioski w kolejnej edycji zaplanowanego na lata 2020-2021 konkursu Mecenat Małopolski bis.

Do 17 lutego 2020 roku organizacje pozarządowe, które w Małopolsce realizują przedsięwzięcia kulturalne mające charakter wieloletni i cykliczny (realizowane co najmniej od 3 lat lub 3 edycji) mogą starać się o wsparcie finansowe województwa.

Wydarzenia organizowane w ramach Mecenatu Małopolski są niezwykle ważne dla tożsamości naszego regionu. Dzięki przedsięwzięciom realizowanym przez organizacje pozarządowe promujemy bogate dziedzictwo kulturowe województwa, które zachwyca nie tylko mieszkańców, ale także wszystkich odwiedzających nasz region

- mówi marszałek Witold Kozłowski.

Zarząd Województwa Małopolskiego na wydarzenia, które wpisały się już na trwałe w kalendarz imprez kulturalnych w regionie, wnoszą wielki wkład w podniesienie kompetencji kulturowych mieszkańców naszego regionu i licznych turystów oraz promują bogate dziedzictwo kulturowe Małopolski zarezerwował w perspektywie dwuletniej 2 mln zł. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na tegoroczne projekty, a kolejny 1 mln zł na ich kontynuację w 2021 roku. Dofinansowanie może pokryć 60 proc. kosztów całego zadania, które nie może być niższe niż 150 tys. zł.

Szczegóły konkursu Mecenat Małopolski bis.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM