Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Kustosz Pamięci Narodowej

Kultura
19 marca 2020
fot. Sławek Kasper (archiwum IPN)
Zachęcamy do zgłaszania kandydatur do XIX edycji nagrody za upamiętnianie historii polskiego narodu w latach 1939–89. Kandydatury można przesyłać jeszcze tylko do 22 marca 2020!

Nagroda jest przyznawana instytucjom, organizacjom społecznym i osobom fizycznym za szczególnie aktywny udział na rzecz upamiętniania historii polskiego narodu w latach 1939–1989, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne, dołączając zgodę kandydatów na zgłoszenie.

Nagroda "Kustosz Pamięci Narodowej" została ustanowiona w lipcu 2002 roku przez prof. Leona Kieresa, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Nagroda ma charakter honorowy, a jej laureaci otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej. Nagroda ma przywrócić szacunek dla narodowej przeszłości, chronić wartości, dzięki którym Polska przetrwała przez lata zniewolenia.

Zgłaszający jest zobowiązany razem z wnioskiem przesłać na adres podpisaną przez kandydata zgodę na przetwarzanie danych. Dokumenty są dostępne do pobrania na stronie formularza zgłoszeniowego. Regulamin Nagrody i link do formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie internetowej: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/nagroda-kustosz-pamieci/24299,Nagroda-Kustosz-Pamieci-Narodowej.html

Szczegółowych informacji udzielają:
Piotr Sieczkowski, tel.: (22) 581 85 53,
Anna Bocian, tel.: (22) 581 87 28
e-mail:

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM