Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Słoneczniki dla małopolskich instytucji kultury

Kultura
11 października 2019
Po raz 9. wręczono nagrody dla najciekawszych inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży. Wśród laureatów znalazło się aż 5 instytucji kultury województwa małopolskiego.

To plebiscyt stworzony z myślą o najbardziej wymagającej publiczności. Tej, która szuka oferty szczególnie urozmaiconej, budzącej kreatywność i niosącej ze sobą cenne wartości poznawcze, od spektakli teatralnych do programów edukacyjnych.
Słoneczniki
są przyznawane przez portal Czas Dzieci dla instytucji działających w Krakowie, Warszawie i na Śląsku w 6 kategoriach, które nawiązują do koncepcji inteligencji wielorakich prof. Howarda Gardnera. Laureatów wybiera nie tylko profesjonalne jury, ale i rodzice pociech. Z myślą o tych drugich organizatorzy przygotowali specjalne głosowanie internetowe.  

W tym roku krakowskie Słoneczniki wręczono już po raz 9. Gala wręczenia statuetek odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wśród laureatów nie zabrakło instytucji kultury województwa małopolskiego.

Statuetkę Złotego Słonecznika w kategorii Ruch otrzymała Opera Krakowska za cykl warsztatów tanecznych pod hasłem „Na ludową nutę". Jury przyznało wydarzeniu również specjalne wyróżnienie w kategorii Muzyka. Analogiczne wyróżnienie w kategorii Ruch otrzymało także Muzeum Etnograficzne w Krakowie, za cykl warsztatów Rodzinna Pracownia Stolarska.

Nagrody Rodziców trafiły w tym roku do 3 małopolskich instytucji kultury:

  • Muzeum Armii Krajowej za Konkurs literacki „Zwycięski Orle Nasz Leć – wskaż nam czym jest wolność" (kategoria Język)
  • Teatru im. J. Słowackiego za cykl Jak działa teatr? (kategoria Logika)
  • Filharmonii Krakowskiej za cykl Smykowe granie (kategoria Muzyka)

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu tutaj.

Galeria zdjęć

Autor: Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji