Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Dobro jest Małopolsce. Akcja krwiodawstwa w UMWM

Promocja
10 grudnia 2019
12 grudnia 2019
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego,
ul. Racławicka 56, (stara część budynku, IV piętro), Kraków
Przed świętami, bardziej niż kiedykolwiek budzi się w nas chęć pomagania innym. Teraz, dzięki kolejnej, 29. już akcji krwiodawstwa organizowanej przez Województwo Małopolskie, każdy zainteresowany będzie miał szansę pomóc potrzebującym, dzieląc się tym, co najcenniejsze. Serdecznie zapraszamy na przedświąteczną akcję, którą zaplanowano na najbliższy czwartek, 12 grudnia w godzinach od 8.00 do 14.00 w głównej siedzibie urzędu marszałkowskiego.

Kolejna akcja krwiodawstwa jest doskonałą okazją do tego, żeby tuż przed świętami podzielić się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem. Zachęcam nie tylko pracowników, ale także klientów naszego urzędu, by w czwartek dołączyli do grona szlachetnych darczyńców

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Przedświąteczna, a zarazem trzecia w tym roku akcja odbędzie się w urzędzie marszałkowskim przy ul. Racławickiej 56 (stara część budynku, IV p., pokój 414).

Uczestnicy, którzy zdecydują się ofiarować cząstkę siebie, oprócz ogromnej satysfakcji, mogą liczyć na pyszny małopolski poczęstunek oraz liczne niespodzianki.

Przypomnijmy, że akcje krwiodawstwa są organizowane w urzędzie marszałkowskim od 6 lat. Z każdym rokiem zainteresowanie jest coraz większe – w ubiegłym, 2018 roku aż 271 osób oddało ponad 122 litry krwi. Podsumowując z kolei wszystkie dotychczasowe wydarzenia, od 2012 roku zebrano łącznie około 533 litry krwi od 1201 osób.

Akcje krwiodawstwa, organizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, są objęte Patronatem Honorowym Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM