Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska na międzynarodowych targach ENOEXPO

Rolnictwo
19 listopada 2019
20 listopada 2019 - 22 listopada 2019
Międzynarodowe Centrum Targowo - Kongresowe EXPO KRAKÓW, ul. Galicyjska 9 Kraków
W dniach od 20 do 22 listopada odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wina ENOEXPO. To wyjątkowe wydarzenie rokrocznie przyciąga nie tylko lokalnych producentów, przedstawicieli branży winiarskiej, ale także wszystkich miłośników wina. Nie zabraknie również małopolskich akcentów.

W ramach działań promujących produkty regionalne i tradycyjne województwa małopolskiego zostanie zaprezentowana oferta małopolskich winiarzy, będących równocześnie członkami Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska. Będzie można posmakować win z Winnicy Zawadka z Zawadki, Winnicy Zadora ze Szczepanowic oraz Winnicy Wieliczka z Pawlikowic.

Degustacji win będzie towarzyszyła możliwość skosztowania różnorodnych serów, które dostarczą producenci. Mleczne przysmaki zaprezentują członkowie regionalnej sieci dziedzictwa kulinarnego: Gospodarstwo Rolne Zbigniewa Kochniarczyka z Łętowych oraz Bacówka „U Krzyska” Krzysztofa Łasia z Gronia.

Z roku na rok, targi wina cieszą się coraz to większą popularnością i zainteresowaniem - zarówno ze strony odwiedzających, jak i samych wystawców, którzy przybywają do Krakowa z różnych stron świata. Tego typu wydarzenie jest jedną z najlepszych okazji do promocji naszego regionu poprzez prezentację produktów żywności wysokiej jakości. Ponadto udział w targach daje producentom sposobność nawiązania kontaktów biznesowych i rozwoju, co w dalszej perspektywie wpływa na rozwój gospodarczy Małopolski

- podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Galeria zdjęć