Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

FE: Regiony w działaniu - jak mądrze inwestować w rozwój?

Samorząd
03 września 2019
O tym jak skutecznie inwestować w rozwój samorządów rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego poświęconego aktywności poszczególnych regionów Europy.

W panelu wzięli udział marszałek Witold Kozłowski, minister Artur Soboń, Andrzej Maciejewski, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, a także goście z zagranicy: Guoda Burokienė reprezentująca Litwę, Marta Curto Grau z Hiszpanii i Béla Kakas z Węgier. Moderatorem tej dyskusji był Artur Osiecki, dziennikarz Rzeczpospolitej.

Jak podkreślił marszałek Witold Kozłowski polskie regiony z roku na rok widocznie pięknieją i są coraz bardziej nowoczesne. Na inwestycyjnej mapie Polski jest coraz mniej białych plam. W swoim wystąpieniu marszałek Witold Kozłowski nawiązał również do wizji rozwoju naszego regionu, opierając się na doświadczeniu związanym z tworzeniem strategii województwa.

Tworząc nową strategię rozwoju Małopolski opieramy się na zasadzie zrównoważonego rozwoju. Szczególnie koncentrujemy się na tym, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy każdego zakątka województwa. Na przestrzeni ostatnich miesięcy odbyliśmy wiele spotkań – słuchamy tego, czego chcą mieszkańcy

- podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

O wizji rozwoju kraju mówił wiceminister Artur Soboń. Jak zaznaczył, obecny rząd koncentruje się na rozwoju przede wszystkim małych miast, tak aby przywrócić ich pierwotne funkcje społeczno-gospodarcze. Plan premiera Mateusza Morawieckiego ma za zadanie zniwelować różnice pomiędzy poszczególnymi ośrodkami, a co więcej uwolnić wewnętrzny potencjał każdego samorządu.

Przypomnijmy, że Małopolska jest głównym partnerem Forum Ekonomicznego.

Galeria zdjęć