Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Kolejna lekcja Akademii Samorządności za nami

Samorząd
14 czerwca 2019
Czym zajmują się radni? Jak wygląda posiedzenie sejmiku województwa? Kto przewodniczy obradom? – to tylko kilka pytań, na które uczestnikom Akademii Samorządności odpowiadał marszałek Witold Kozłowski. Spotkanie otworzył sekretarz województwa Wojciech Piech.

Lekcja z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzeznej, z gminy Podegrodzie, to jedno z cyklu wydarzeń, które odbyło się w sali sesyjnej w ramach projektu Akademii Samorządności. Celem zapoczątkowanych przez radnych województwa spotkań jest przybliżenie młodym mieszkańcom Małopolski zasad funkcjonowania samorządu województwa, roli jaką pełni we współczesnym świecie i tego, jaki ma wpływ na życie mieszkańców.  

Cieszę się, że młodzież coraz chętniej bierze udział w takich wydarzeniach, angażuje się w sprawy lokalnych społeczności, a przy tym jest otwarta na wiedzę, którą chcemy im przekazać

- mówił marszałek Witold Kozłowski.

Uczniowie, w ramach lekcji mogli poznać zakamarki sali sesyjnej, tajniki debaty, czy po raz pierwszy spróbować zagłosować, przez system którego zwykle używają radni.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM