Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Podsumowanie pracy małopolskich strażaków

Samorząd
28 lutego 2019
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyła się narada kierownictwa PSP z udziałem Iwony Gibas, wiceprzewodniczącej sejmiku. Podczas spotkania p.o. małopolskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Marek Bębenek podsumował zadania zrealizowane przez strażaków w 2018 roku, na terenie całego województwa.

Dziękuję za Waszą nieocenioną pracę, dzięki niej wszyscy mieszkańcy Małopolski mogą czuć się bezpiecznie. Udowadniacie, że w pełni zasługujecie na wysokie zaufanie społeczne, a swoją postawą stanowicie wzór do naśladowania

– podkreśliła podczas wystąpienia wiceprzewodnicząca SWM Iwona Gibas.

W 2018 roku strażacy w Małopolsce interweniowali 40 320 razy, co stanowi spadek liczby interwencji w stosunku do roku 2017 o 8,83 %. O tym jak wysoce wyspecjalizowaną formacją jest Państwowej Straży Pożarnej, może świadczyć to, że w ubiegłym roku zaledwie co czwarta interwencja związana była z gaszeniem pożaru.

Statystycznie strażacy w 2018 roku wyjeżdżali do zdarzenia co 13 minut i 18 sekund, do miejscowego zagrożenia co 19 minut i 44 sekundy, do pożaru co 54 minut i 49 sekund, a do alarmu fałszywego co 2 godziny i 8 minut.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM