Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Otwarcie nowego komisariatu w Żabnie

Samorząd
04 marca 2019
Od niedawna policjanci z Żabna pracują w nowym, dwupiętrowym komisariacie przy ul. Sieradzkiej. W uroczystym otwarciu nowego obiektu uczestniczyli dziś m.in: Anna Pieczarka, z zarządu województwa oraz Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. 

Policjanci z komisariatu w Żabnie na co dzień strzegą bezpieczeństwa mieszkańców trzech małopolskich gmin. Dzięki modernizacji obiektu będę mogli pracować w komfortowych warunkach, co przełoży się na jakość obsługi interesantów.

- podkreśliła Anna Pieczarka, z zarządu województwa.

Budynek, w którym dotąd mieścił się komisariat policji był w bardzo złym stanie technicznym. Do nowego komisariatu, który nieodpłatnie przekazała firma Tauron policjanci wprowadzili się kilka tygodni temu. Wcześniej wszystkie pomieszczenia zostały odpowiednio przystosowane, znajdują się tutaj pokoje do przesłuchań, a także sale dla policjantów z wydziału kryminalnego i prewencji.

Środki na remont obiektu przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, natomiast zakup wyposażenia był możliwy dzięki współpracy samorządu powiatu tarnowskiego i gminy Żabno.

Galeria zdjęć