Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Sejmik Dzieci i Młodzieży

Samorząd
03 czerwca 2019
Czym jest samorząd województwa? Jakimi sprawami się zajmuje? Jak często spotykają się radni? To tylko część z pytań, na które najmłodszym mieszkańcom regionu odpowiedział Rafał Bochenek, przewodniczący sejmiku województwa małopolskiego.

Wzorem dwóch ostatnich lat, w związku z Dniem Dziecka, w sali sesyjnej urzędu marszałkowskiego zorganizowano Sejmik Dzieci i Młodzieży Województwa Małopolskiego. Młodzi uczestnicy spotkania dowiedzieli się więcej o roli i zadaniach samorządu województwa. Wykład wygłosił przewodniczący SWM Rafał Bochenek.

O motywacji w sporcie i codziennym życiu opowiedziała Krystyna Guzik (panieńskie nazwisko Pałka) - polska biathlonistka, absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i wicemistrzyni świata w biegu pościgowym z 2013 roku.

Po wykładzie dla zaproszono gości na poczęstunek. Następnie dzieci i młodzież zwiedzili Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, instytucję kultury województwa małopolskiego.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM