Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska wspiera przedsiębiorców

Samorząd
05 marca 2019
Skawina miasto otwarte na biznes - pod takim hasłem odbyło się kolejne z cyklu spotkań przedstawicieli władz samorządowych z ludźmi biznesu. W wydarzeniu, które obyło się w Skawinie uczestniczył wicemarszałek Łukasz Smółka.

To okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim zaprezentowania konkursów dla przedsiębiorców, które ogłosiło Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości

– podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Jednym z nich jest ogłoszony niedawno konkurs Bony na innowacje. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o wsparcie na zakup usług badawczo-rozwojowych i proinnowacyjnych od jednostek naukowych. Dofinansowanie w tym naborze wynosi 85%, czyli maksymalna kwota, którą można uzyskać to 200 tys. zł. Środki mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie ochrony patentowej wynalazku, bądź opracowanie nowego produktu, czy usługi.

W najbliższym czasie MCP ogłosi również nabór na Projekty badawczo-rozwojowego dla MŚP i dużych przedsiębiorstw. Konkurs zakłada dofinansowanie na poziomie od 35-85% w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Min. kwota: 200 tys. zł, max. kwota: 30 mln zł. Zaplanowano także konkurs Infrastruktura badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, skierowany dla MŚP i dużych przedsiębiorstw. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na zakup infrastruktury do prowadzenia badań (środki trwałe i roboty budowlane). Wysokość dotacji to od 35-85% zależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Min. kwota: 100 tys. zł, max. kwota: 50 mln zł.

Galeria zdjęć