Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Święty Mikołaj przyniósł radość

Samorząd
06 grudnia 2019
To był pełen radości, uśmiechu i słodkich upominków dzień dla wszystkich podopiecznych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu i Korzennej. A wszystko dzięki spotkaniu i prezentom, które wraz ze świętym Mikołajem przekazał dzieciom marszałek Witold Kozłowski.

Jak powszechnie wiadomo co roku, 6 grudnia Mikołaj ma bardzo dużo pracy i choć się bardzo stara nie zawsze starcza mu sił, dlatego też z pomocą Świętemu pospieszył gospodarz regionu wraz z posłem Patrykiem Wichrem i wójtem gminy Korzenna Leszkiem Skowronem.

Uśmiechnięte i radosne dzieci to jeden z najpiękniejszych widoków. Ogromnie się cieszę, że mogłem je odwiedzić, porozmawiać i wspólnie ze świętym Mikołajem przekazać prezenty. Dziękuję za tę niezwykle ciepłą i świąteczną atmosferę

– mówił marszałek Witold Kozłowski.

Św. Mikołaj odwiedził również Dom Dziecka w Bochni

Każdy z nas czeka dziś na prezenty, choć jeszcze więcej szczęścia przynosi darowanie, dlatego z wielką radością, w rolę pomocnika Świętego Mikołaja wcieliła się również Marta Malec-Lech, z zarządu województwa. Udała się z wizytą do wspaniałych podopiecznych Domu Dziecka w Bochni.

Kolejka po prezenty była bardzo długa, ale nikt nie narzekał. Dzieci czekały cierpliwie. Nie ważne było to kto dostanie pierwszy. Najmłodsi wiedzieli, że prezentów wystarczy dla wszystkich, bo Mikołaj przecież o nich pamiętał.  

Niespodzianki czekały także na pasażerów Kolei Małopolskich

Święty Mikołaj wraz ze swoimi kolejowymi pomocnikami rozdawał również słodkie upominki pasażerom Kolei Małopolskich. Cukierki i czekoladki trafiły do wszystkich dzieci, które w tym dniu podróżowały pociągiem po Małopolsce. Na prezenty mogli także liczyć dorośli, bo przecież wiek to tylko liczba!

Galeria zdjęć