Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Legioniści Podhalańscy upamiętnieni

Sport
08 marca 2019
Za nami I Memoriał im. Legionistów Podhalańskich, który został zorganizowany dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także dla upamiętnienia legionistów z terenu Podhala. Z inicjatywy poseł Anny Paluch na stoku w Czerwiennem rozegrano zawody w narciarstwie zjazdowym. Uczestnicy mieli do pokonania zjazd slalomem na trasie dostosowanej do ich wieku. W uroczystym wręczeniu nagród wziął udział marszałek Witold Kozłowski.

Gratuluję wszystkim nagrodzonym uczestnikom. Cieszę się, że tak liczna grupa pojawiła się na trasie zjazdowej, a rywalizacja przebiegała w duchu zasady fair-play.

- podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

W Memoriale udział wzięły nie tylko dzieci i młodzież z terenu Małopolski, w czterech kategoriach wiekowych, ale również osoby z niepełnosprawnością, dorośli, a nawet politycy.

Ideą tego wydarzenia było upamiętnienie kilkuset Ochotników z terenu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pamięć o ich poświęceniu i czynie zbrojnym, służącym odzyskaniu przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów, jest chlubą i dumą mieszkańców Podhala i wszystkich Polaków.

Galeria zdjęć