Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska Tour w Myślenicach

Sport
12 sierpnia 2019
Kolejny przystanek rowerowej przygody odbył się w niedzielę na Zarabiu. Na kilkuset miłośników dwóch kółek czekało mnóstwo rowerowych atrakcji. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Tomasz Urynowicz oraz radni województwa Robert Bylica i Filip Kaczyński.

Myślenice są bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i do aktywnego wypoczynku. To nie tylko średniowieczny rynek, pobliskie sanktuarium czy nowoczesne Muzeum Niepodległości, ale również Zarabie z rekreacyjną strefą wypoczynku nad Rabą, gdzie w niedzielę powstała baza dla rajdów rowerowych. Na sześciu dystansach - od 1,5 do 43 km - mógł wystartować każdy, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności.

W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, rodziny z dziećmi, młodzież i seniorzy, czyli wszyscy ci, którzy lubią spędzać czas na rowerze. Na uczestników czekały bezpłatne pakiety zawierające numery startowe, koszulki rajdowe i bony na posiłek

- mówił Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski.

Przygotowano także ogromną liczbę atrakcji o tematyce rowerowej. Strefy dla dzieci, liczne konkursy z nagrodami w namiocie VELO Małopolska i strefy gastronomiczne. W ramach atrakcji można było zobaczyć na żywo akrobacje w formule Dirt Jumping z udziałem m.in. Szymona Godzieka, utalentowanej gwiazdy światowego formatu. Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazach jazdy na bicyklach czy pokazach skoków na rowerach trialowych. Co więcej, można było spróbować swoich możliwości na pumptrucku - mobilnym torze grawitacyjnym oraz na symulatorze jazdy na rowerze. Na blender bike'u z kolei wykręcano własny koktajl. A wieczorem na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - Mrozu.

Kolejny rajd rowerowy odbędzie się w Starym Sączu 25 sierpnia, na błoniach przy Ołtarzu Papieskim (koncert Krzysztofa Zalewskiego), a potem w Wadowicach 8 września, na bulwarach Skawy przy ul. Wenecja (koncert Happysad). Zapraszamy serdecznie na www.malopolskatour.pl oraz na www.facebook.com/malopolskatour po więcej informacji oraz do udziału w samych imprezach!

Galeria zdjęć