Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Tour de Pologne dojechał na Podhale

Sport
09 sierpnia 2018
Kolarze jadący w peletonie najważniejszego wyścigu w naszym kraju dojechali na Podhale. Przedostatni etap 75. Tour de Pologne był pierwszym poważnym sprawdzianem na górskich trasach. W pięknej tatrzańskiej scenerii zwyciężył Georg Preidler. Liderem wyścigu pozostaje Michał Kwiatkowski, który przed ostatnim etapem ma 16 sekund przewagi nad drugim w klasyfikacji Dylanem Teunsem.

W czwartek kolarze ścigali się na pierwszym z dwóch królewskich etapów. Emocji dla kibiców było co najmniej tyle samo, ile kilometrów „pod górkę” miał do przejechania peleton. I mimo, że etap liczył zaledwie 129 km, to po starcie w Zakopanem na kolarzy czekały cztery rundy po 24 km każda, co oznaczało, że z trudnymi podjazdami na Górskie Premie musieli mierzyć się czterokrotnie. Metę etapu zlokalizowano w BUKOVINA RESORT.

Najlepszym kolarzom na mecie w Bukowinie gratulował Leszek Zegzda z zarządu województwa.

W piątek kolarze staną na starcie 75. Tour de Pologne po raz ostatni. Jednak na sam koniec ścigania przygotowano dla nich najtrudniejszy etap. Dwie rundy po 68 km każda rozpoczną i zakończą się w Bukowinie Tatrzańskiej. Losy tegorocznego wyścigu rozstrzygną się więc na najtrudniejszych podjazdach pod Sierockie czy wspinaczkach do Gliczarowa – Ściana BUKOVINA i Rzepisk - Ściana HARNAŚ.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM