Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

"RodzinaRazem"

Sprawy społeczne i rodzina
15 maja 2020
15 maja jest Międzynarodowym Dniem Rodziny, ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin, w czasie kiedy świat się zatrzymał, a relacje międzyludzkie nabrały głębszego sensu, życzę wszystkim Małopolskim Rodzinom wzajemnego zrozumienia, tolerancji, ale również wiary w lepszą przyszłość. Ten wspólnie spędzony czas niech stanie się okazją do zacieśnienia najcenniejszych z ludzkich więzi – więzi rodzinnych

- życzy marszałek Witold Kozłowski.

W tym szczególnym Dniu warto przypomnieć o akcji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie  "RodzinaRazem”.  W ramach akcji już ponad 100 specjalistów włączyło się we wspieranie rodzin w formie bezpłatnych porad terapeutycznych, psychologicznych, prawnych, animacyjnych, logopedycznych, czy duszpasterskich dla rodzin.

Każda osoba, która odczuwa pogorszenie nastroju, odczuwa lęk, potrzebuje rozmowy o trudnościach w relacjach z najbliższymi, ma wątpliwości prawne, poszukuje pomysłu na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi może skorzystać z oferty instytucji, organizacji i osób, które telefonicznie lub za pomocą komunikatorów internetowych udzielają niezbędnego wsparcia.   

http://www.rops.krakow.pl/aktualnosc/rodzina-razem-czyli-wsparcie-dla-rodzin-w-czasie-pandemii-2001.html

Galeria zdjęć