Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

W Krakowie urodziły się sześcioraczki

Sprawy społeczne i rodzina
21 maja 2019
W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim na świat przyszły sześcioraczki. Gratulacje szczęśliwym rodzicom złożył już marszałek województwa Witold Kozłowski.

Według statystyk, narodziny sześcioraczków są rzadkością – takie przypadki zdarzają się średnio raz na 4,7 miliarda ciąż.

Zarówno mama, jak i dzieci czują się dobrze, ale pozostają pod opieką lekarzy.

Od chwili obwieszczenia przyjścia na świat rodzeństwa, cała gromadka przyjmuje życzenia i prezenty. Gratulacje dla rodziców przekazał już marszałek Małopolski, Witold Kozłowski.

Narodziny sześcioraczków to wielka radość. Rozmawiałem z rodziną i wspólnie uzgodniliśmy, że niebawem przekażę niespodziankę dla Mamy, Taty i Dzieci

- powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Życzenia przekazała również Marta Malec-Lech z zarządu województwa. – To wspaniała informacja. Najszczersze gratulacje kieruję w stronę dzielnej Mamy i równie dzielnego Taty. Życzę Wam dużo szczęśliwych chwil oraz radości z wychowywania tak licznej gromadki – podkreśliła.

Gratulacje rodzicom złożył także prezydent RP, Andrzej Duda.

Galeria zdjęć