Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

W środę 23 października czekamy na banery wyborcze

Środowisko
22 października 2019
Apel Województwa Małopolskiego, aby komitety wyborcze przyniosły banery, które można przerobić na torby i gadżety zamiast pozwolić im rozkładać się przez setki lat, został uznany przez słuchaczy Radia Kraków za wyczyn minionego tygodnia. W środę 23 października od godz. 10.00 do 14.00 czekamy na banery w magazynie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy ul. Drewnianej 6.

W powyborczy poniedziałek Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz zaapelował do komitetów wyborczych wszystkich partii, aby zatroszczyć się o banery z tworzyw sztucznych, które zwykle długo po głosowaniu psują krajobraz Małopolski i przyczyniają się do degradacji środowiska.

Sprawdziłem, jak długo taki baner może się rozkładać, okazuje się że co najmniej 400 lat. Dlatego zaproponowałem, by przynieść je do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a my je posegregujemy i przetworzymy np. na torby i plecaki w duchu up-cyclingu. Przedmioty te wrócą potem do mieszkańców regionu podczas konkursów i spotkań organizowanych m.in. przez zespół ekoMałopolski

- mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem, na podany numer telefonu dzwoniły nawet sztaby wyborcze z odległych województw. Aby akcja przekazania banerów przebiegała sprawnie, pracownicy UMWM będą czekać w środę przez 4 godziny w magazynie przy ul Drewnianej 6 w Krakowie, gdzie można przywieźć niepotrzebne banery.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM