Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Podhalańska Kolej Regionalna coraz popularniejsza

Transport
17 maja 2019
Setki tysięcy przewiezionych pasażerów i błyskawiczny wzrost popularności wśród mieszkańców Małopolski i turystów - tak można podsumować pierwszy rok funkcjonowania Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Informacje na ten temat przedstawił podczas konferencji w Szaflarach wicemarszałek województwa Łukasz Smółka.

Głównymi tematami konferencji „Rozwój Kolei na Podhalu 2016-2021” były dotychczasowe działania samorządu województwa na rzecz rozwoju transportu kolejowego w Małopolsce oraz dalsze plany w tym zakresie. Podczas spotkania przedstawiono informacje dotyczące m.in. funkcjonowania Podhalańskiej Kolei Regionalnej od momentu uruchomienia do chwili obecnej, trwających pracach modernizacyjnych oraz działaniu PKR po zakończeniu inwestycji.

Podhalańska Kolej Regionalna to nie tylko szybkie i wygodne połączenia pomiędzy Zakopanem i Nowym Targiem. To także specjalna oferta pod nazwą „Taryfa Podhalańska”, która sprawia, że podróż transportem publicznym jest łatwiejsza i tańsza. W ramach „Taryfy Podhalańskiej” pasażer może podróżować pociągiem, a także pojazdami komunikacji miejskiej w Zakopanem i w Nowym Targu na podstawie jednego biletu

- mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Przypomnijmy, że Podhalańska Kolej Regionalna to inicjatywa powstała we współpracy POLREGIO z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i samorządami terytorialnymi. Oferta PKR jest skierowana zarówno do mieszkańców Podhala, w tym uczniów i osób pracujących, jak również do turystów, którzy w szybki i atrakcyjny cenowo sposób chcą przemieszczać się pomiędzy górskimi miejscowościami, leżącymi na trasie Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM