Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Rząd zwiększy pieniądze ma inwestycje transportowe

Transport
23 czerwca 2020
Do udziału w rządowych programach modernizacji i przebudowy dróg oraz sieci transportu kolejowego zachęcał samorządowców z regionu tarnowskiego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Do współpracy w realizacji programu namawiali Edward Czesak z zarządu województwa i poseł Anna Pieczarka.

Polski rząd nie ograniczy pieniędzy na inwestycje publiczne, a wręcz przeciwnie – zwiększy na nie wydatki - poinformował Andrzej Adamczyk w trakcie spotkania w starostwie powiatowym w Tarnowie. Minister infrastruktury zaprosił samorządowców do współpracy w ogłaszanych przez jego resort programach. - Na Fundusz Dróg Samorządowych wydajemy miliardy złotych, a wkrótce przeznaczymy jeszcze więcej pieniędzy na przebudowy i modernizacje dróg gminnych i powiatowych. Proszę: przygotowujcie inwestycje i składajcie wnioski o dofinansowania, by drogi samorządowe w Polsce były lepsze i bezpieczniejsze – zaapelował minister Adamczyk. Zachęcał samorządowców do zainteresowania się propozycjami usprawnienia najczystszej formy transportu jaką jest kolej. - Mamy program przebudowy przystanków kolejowych. Wiele z nich nie spełnia podstawowych wymogów. Na wielu nie mogą zatrzymywać się dłuższe pociągi, nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Zdarza się, że przez miejscowość przebiega linia kolejowa, ale nie ma przystanku. Jeśli macie takie sytuacje, zgłaszajcie wszystko do programu przystankowego – podkreślił minister.

Edward Czesak z zarządu województwa przekazał uczestniczącym w spotkaniu starostom, burmistrzom oraz wójtom wiadomość o przekazaniu przez samorząd województwa 2 mln zł na pomoc dla gmin dotkniętych skutkami ostatnich, obfitych opadów deszczu.

Dziękuję za możliwość wysłuchania opinii, za przekazanie swoich uwag i sugestii. Takie spostrzeżenia będą cenne w podejmowaniu właściwych decyzji, zarówno na szczeblu rządowym jak i samorządu Małopolski

- stwierdził Edward Czesak.

Galeria zdjęć