Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Ekoturystyka marką Małopolski - szkolenie dla Subregionu Małopolska Zachodnia

Turystyka
23 października 2019
Jak udostępniać turystom dziedzictwo i historię miejsca? Jak wykorzystać współczesne trendy do zrównoważonego rozwoju turystycznego regionu i budowania oferty ekoturystycznej? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z ekoturystyką poznają uczestnicy szkolenia „Ekoturystyka – marką Małopolski” dla Subregionu Małopolska Zachodnia, które odbędzie się w piątek, 25 października w Lanckoronie.

W ramach szkolenia zaplanowano wystąpienia i prezentacje dotyczące m.in. projektu EkoMałopolska, ekoturystyki i turystyki aktywnej, a także dobrych praktyk w turystyce zrównoważonej. Eksperci opowiedzą również, jak wykorzystywać najnowsze trendy do budowania atrakcyjnej oferty ekoturystycznej, omawiając przy tym konkretne przykłady z Subregionu Małopolska Zachodnia.

Chcemy pokazać, że ekoturystyka jest ważnym narzędziem pobudzania przedsiębiorczości społeczności lokalnych i rozwijania innowacyjnych, zielonych rynków pracy. Serdecznie zachęcam do udziału w szkoleniu w Lanckoronie

- mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Po zakończeniu części merytorycznej szkolenia, uczestnicy będą mogli wziąć udział w degustacji produktów lokalnych, przygotowanej przez Spółdzielnię Socjalną „Smaki Gościńca”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00. Rejestracja uczestników od godz. 9:30. Zapoznaj się z pełnym programem wydarzenia.

Projekt „Małopolska Ekoturystyka - zrównoważony rozwój turystyczny regionu”, w ramach którego zaplanowano serię szkoleń dotyczących ekoturystyki, jest częścią Programu EkoMałopolska. Jego celem jest promocja regionu w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i jak najmniej inwazyjny dla środowiska naturalnego, oraz zakładający autentyczne zainteresowanie jego bogactwem i dziedzictwem.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM