Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

BO: Znamy wstępne listy zadań odrzuconych i dopuszczonych do głosowania

Współpraca
29 lipca 2019
Logo BO Małopolska
fot. archiwum UMWM
Logo BO Małopolska
Zakończyła się ocena projektów przez pracowników urzędu marszałkowskiego i podległych mu jednostek. Efekt? 184 zadań z oceną pozytywną i 45 z propozycją niedopuszczenia do głosowania. Decyzja nie jest jednak ostateczna – do 2 sierpnia br. autorzy odrzuconych zadań zgłoszonych do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego mają możliwość złożenia odwołania.

Przypomnijmy – w tym roku mieszkańcy Małopolski zgłosili do regionalnego budżetu obywatelskiego rekordową liczbę 239 zadań. Spośród nich aż 184 zostały ocenione pozytywnie. Pozostałe nie są zgodne z regulaminem, nie spełniły wymogów formalnych bądź zostały wycofane. Decyzja ta nie jest jednak ostateczna, ponieważ w tym roku autorzy zadań mogą się od niej odwołać. Jak to zrobić? W terminie do 2 sierpnia br. należy złożyć w urzędzie marszałkowskim lub w jednej z jego agend zamiejscowych wypełniony formularz odwołania (do pobrania tutaj).

Jeśli planujesz wysłać swoje odwołanie pocztą, pamiętaj, że decyduje data wpływu do urzędu marszałkowskiego, nie zaś data stempla pocztowego. Odwołania, które wpłyną po terminie (tj. po 2 sierpnia br.), nie będą rozpatrywane. Adresatem odwołań jest Zarząd Województwa Małopolskiego, który powołuje Radę Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To właśnie ona będzie rozpatrywać wszystkie odwołania i decydować o ich zasadności.

Ostateczną listę zadań odrzuconych i dopuszczonych do glosowania poznamy do 30 sierpnia br. Głosowanie w 4. edycji BO Małopolska zaplanowano od 9 do 30 września br.

Ważne informacje:

1) Wstępny wykaz zadań przyjętych

2) Wstępny wykaz zadań odrzuconych

3) Wzór formularza odwołania

 Odwołania należy przesyłać:

- na adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego:

ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;

- lub złożyć osobiście na dzienniku podawczym urzędu lub jednej z agend w godz. 8:00 - 16:00:

Dziennik Podawczy:

  • ul. Racławicka 56, Kraków
  • ul. Basztowa 22, Kraków 

Agendy UMWM: 

  • ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz
  • ul. Śniadeckiego 21, 32-602 Oświęcim
  • al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów

Galeria zdjęć

Autor: Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich/ Kancelaria Zarząd