Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska na czele Konwentu Dyrektorów WUP

Współpraca
01 lipca 2019
1 lipca dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jan Gąsienica-Walczak objął przewodnictwo Konwentu Dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy. Oficjalne przekazanie przewodnictwa miało miejsce na posiedzeniu Konwentu Dyrektorów WUP, który odbył się w dniach 17-18 czerwca w Toruniu.

Konwent to gremium dyrektorów wojewódzkich urzędów pracy z całej Polski, który obraduje przynajmniej raz na kwartał. Celem działania konwentu jest m.in. wypracowanie wspólnych kierunków realizacji zadań. Podczas posiedzeń Konwentu dyrektorzy WUP pracują nad rozwiązaniami umożliwiającymi kształtowanie polityki zatrudnienia i minimalizowanie bezrobocia, co przyczynia się do spójności polityki rynku pracy i wyrównania standardów w całej Polsce. Jednym z tematów poruszanych na posiedzeniach Konwentu w drugim półroczu 2019 roku, będzie wykorzystanie Europejskiego Funduszu Społecznego na rozwój rynku pracy w nowej perspektywie finansowej.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM