Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Są pieniądze na promocję wolontariatu

Współpraca
21 lutego 2019
15 marca 2019
Pracujesz w organizacji pozarządowej, która ma pomysł, jak wypromować wśród mieszkańców Małopolski ideę wolontariatu, w tym także wolontariatu pracowniczego? Chcesz podnieś kwalifikacje wolontariuszy, którzy angażują się w Twoje projekty? Wystartował otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze promocji i organizacji wolontariatu. Na zwycięskie zadania władze regionu przeznaczają w tym roku w sumie 100 tys. zł. Dokumenty można składać do 15 marca.

Województwo Małopolskie po raz kolejny ogłasza konkurs, który wspiera promocję wolontariatu. Wśród zadań, jakie mogą liczyć na dofinansowanie, są m.in. kampanie społeczne dotyczące tej idei, wsparcie wolontariatu pracowniczego, profesjonalizacja działań wolontariuszy, a także tworzenie warunków, które sprawiają, że mieszkańcy chętnie angażują się w takie inicjatywy. W konkursie mogą wystartować wyłącznie organizacje pozarządowe.

Czas na przygotowanie i złożenie wszystkich potrzebnych dokumentów jest do 15 marca br. Ich wykaz, a także szczegółowe informacje nt. zasad konkursu znajdziesz na urzędowym BIP. Pamiętaj – decyduje data wpływu do urzędu, nie data stempla pocztowego. W przypadku pytań, można się kontaktować z Zespołem ds. Organizacji Pozarządowych pod numerem 12/ 61 60 906 lub adresem e-mail:

Warto przypomnieć, że w 2018 roku Województwo Małopolskie wsparło w sumie 12 projektów na łączną sumę 117,9 tys. zł.

Galeria zdjęć

Autor: Kancelaria Zarządu/ Zespół ds Organizacji Pozarządowych