Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Pierwsze miejsce dla ratowników z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Zdrowie
26 kwietnia 2019
Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Bartłomiej Czyż, Mieszko Jaglarz i Tomasz Seweryn zajął pierwsze miejsce na rozegranych 25 kwietnia V Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sanoku.

To już kolejny sukces ratowników z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Ogromnie się cieszę, że nasza jednostka może się poszczycić tak wspaniałymi zespołami, których wyróżnia nie tylko świetna wiedza merytoryczna na temat ratownictwa, ale także doskonała sprawność fizyczna, która jest niezwykle ważna podczas szybkiego reagowania, gdy gra toczy się o ludzkie życie. Serdecznie gratuluję

- mówi Marta Malec-Lech Z ZWM.

W zawodach wzięło udział 17 drużyn, które startowały w trzech kategoriach: profesjonalne zespoły ratownictwa medycznego, zespoły studentów oraz drużyny działające w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zespoły ratownictwa medycznego miały do wykonania 7 zadań, w tym m.in. udzielały pomocy parze samobójców, ratowały pacjenta z nagłym zatrzymaniem krążenia w miejscu z utrudnionym dostępem, bez światła oraz mężczyznę poważnie poranionego w lesie przez dzikie zwierzę. Organizatorzy przygotowali również zadanie na dyskotece – w trudnych warunkach, w miejscu, gdzie były stroboskopowe światła, dym i hałas, a także symulację porodu w miejscu publicznym.

Galeria zdjęć

Autor: KCR/Biuro Prasowe UMWM