Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska Joy Ride Festiwal

Tegoroczna, siódma edycja Małopolska Joy Ride Festiwal odbędzie się w dniach 25-27 maja.
2000 zawodników, 8 dyscyplin rowerowych i prawie 60 wystawców na targach rowerowych – tak w telegraficznym skrócie zapowiada się to wydarzenie. Co więcej, w tym roku 100% emocji na festiwalu zapewnia Województwo Małopolskie, zapraszając przy okazji na nowo otwarte trasy rowerowe Velo Małopolska.

RÓŻNORODNOŚĆ DYSCYPLIN… I ZAWODNIKÓW

Z roku na rok do Kluszkowiec szczycących się jednym z najpiękniejszych widoków Polsce przybywają rowerzyści z różnych stron Polski, a nawet świata! Niezależnie od wieku, płci i posiadanego roweru zmagają się w odmiennych dyscyplinach. Również i w tym roku cykliści zmierzą się w ośmiu konkurencjach, w tym:

  • Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
  • Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
  • Tirol Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną
  • BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji
  • Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
  • Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów
  • Marin Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.

DARMOWE ZAWODY DLA DZIECI

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których w niedzielę odbędzie się łatwy wyścig. Chłopcy i dziewczynki w wieku do 13 lat podzieleni na grupy ruszą po bardzo łatwej, wyznaczonej trasie. Najlepsi otrzymają nagrody od firmy Kellys, a każdy startujący dostanie medal i dyplom. Podczas ubiegłorocznej edycji najmłodszy zawodnik miał zaledwie 3 lata i jak twierdził „było fajnie”.

TARGI SPORTOWE I SZKOLENIA CHARYTATYWNE

Każdy kto przyjedzie na festiwal choćby na godzinę ma szanse zobaczyć kompletnie odmienne  odsłony jednośladów. Co więcej przez cały okres trwania wydarzenia będą funkcjonowały gigantyczne targi rowerowe, gdzie pojawią się namioty 60 marek sportowych, a w nich najnowszy sprzęt, który również będzie można zakupić w obniżonych cenach lub po prostu przetestować.

Co więcej nowością tegorocznego festiwalu są charytatywne szkolenia z zakresu podstaw jazdy na rowerze ekstremalnym, mechaniki roweru, pierwszej pomocy i fizjoterapii.

Więcej informacji

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Małopolska