Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Współpraca Regionalna

Województwo Małopolskie od lat prowadzi współpracę z przedstawicielami różnych środowisk w regionie. Zajmuje się nie tylko przyznawaniem odznaczeń wojewódzkich, tj. Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Małopolskiego i Odznaki Honorowej Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski, ale również szeroko pojętą współpracą z przedstawicielami różnych środowisk.

Święto Niepodległości

Głównym organizatorem obchodów rocznicy odzyskania niepodległości w Krakowie jest Województwo Małopolskie. Święto Niepodległości to wyjątkowa okazja do uczczenia historii naszej Ojczyzny oraz Jej bohaterów. To okazja do oddania czci, Polakom walczącym o wolność, stawiającym na pierwszym miejscu honor, ofiarność i miłość do Ojczyzny.


Małopolski Dzień Samorządowca

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest z okazji upamiętnienia pierwszych, w pełni wolnych wyborów samorządowych do rad gmin i miast z 27 maja 1990 roku, które umożliwiły obywatelom współdecydowanie o losie swoich „małych ojczyzn” i dały początek powstania lokalnych, demokratycznych samorządów. Był to szczególny moment dla współczesnej historii naszego kraju.

Województwo Małopolskie wraz z Gminą Stary Sącz jest współorganizatorem Małopolskiego Dnia Samorządowca w Starym Sączu. Tradycyjne spotkanie odbywa się w mieście Świętej Kingi, patronki polskich Samorządowców. Obchody święta są doskonałą okazją do rozmów, podsumowania osiągnięć, wymiany doświadczeń oraz wspólnego świętowania w gronie samorządowców z terenu całej Małopolski.

Nagrody Województwa Małopolskiego organizowane we współpracy z partnerami: