Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 44. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Kultura
07 kwietnia 2021
Tańczące dzieci w strojach regionalnych
fot. Kinga Ptak | MCK SOKÓŁ
19 marca 2021 - 02 czerwca 2021
online
Do 2 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do 4. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, które w tym roku odbędzie się online. Organizatorzy, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rabce-Zdroju czekają na nagrania filmowych widowisk.

Do udziału w festiwalu organizatorzy zapraszają dziecięce zespoły regionalne różnych grup etnograficznych z Karpat i Podkarpacia w zasięgu województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego oraz zespoły mające rodowód karpacki (np. Górale Czadeccy, Łemkowie).

Zespoły muszą przedstawić program z określonym tytułem widowiska, opartym w całości na autentycznym, dziecięcym folklorze swojego regionu, z towarzyszeniem tradycyjnej muzyki oraz w ubiorach i strojach właściwych dla regionu.

Zgłoszenia
Zespoły zgłaszające się do udziału w festiwalu zobowiązane są nagrać i przesłać materiał filmowy z aktualnym programem, który prezentowany będzie na festiwalu. Nagranie musi być aktualne, dokonane w 2021 roku.

Film (wraz z kartą zgłoszenia i skanem scenariusza) należy przesłać jako plik formatu MP4 lub AVI za pomocą wybranej platformy do przesyłania danych (wetransfer.com, transferxl.com lub dysk Google - drive.google.com) na adres: do 2 czerwca 2021 do godz. 16.00.

Materiały można także dostarczyć do siedziby organizatora za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej na płycie DVD lub pendrivie do 2 czerwca 2021 do godz. 16.00 na adres:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu,
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz
z dopiskiem: KARPACKI FESTIWAL

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie: www.mcksokol.pl

Galeria zdjęć