Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska wita kolarzy. Prestiżowy Tour de Pologne na naszych ulicach

Samorząd
31 lipca 2013
fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl
70. Tour de Pologne zawitał do Małopolski! We wtorek kolarze wyruszyli z Rynku Głównego w Krakowie do stolicy Podkarpacia, pokonując tym samym trasę 226 km. Na finiszu III etapu w Rzeszowie triumfował Norweg Tor Hushovd, ale to Polak Rafał Majka wciąż jest liderem wyścigu. Wielki finał już w sobotę, 3 sierpnia. Marszałek Marek Sowa wręczy zwycięzcom medale.

W etapach III-VII kolarze przejadą ulicami Małopolski, Podkarpacia i Śląska. W środę ścigają się na trasie z Tarnowa do Katowic. To IV etap Tour de Pologne o długości 231,5 km. Pierwszego sierpnia rozpocznie się etap V, który sportowcy przejadą z Nowego Targu do Zakopanego (160,5 km). W piątek pojawią się na trasie VI etapu z Bukoviny Terma Hotel Spa do Bukowiny Tatrzańskiej (192 km). Wielki finał 70. Tour de Pologne odbędzie się w sobotę w Krakowie. Będzie to ostatni – VII etap tego prestiżowego konkursu. Kolarze wyjadą z Wieliczki i pokonają najważniejsze 37 km.

Pierwszy wyścig Tour de Pologne odbył się w 1928 roku. Do rywalizacji przystąpiło wtedy 71 kolarzy, a zorganizowali go: Towarzystwo Cyklistów w Warszawie oraz „Przegląd Sportowy”. Od początku był jednym z ważniejszych wydarzeń sportowych.

Galeria zdjęć