Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Polacy zagrają z mistrzami Europy!

Sport
06 maja 2021
mecz ampfutbolowy z udziałem reprezentacji Polski i Turcji
fot. organizator Dwumeczu Polska - Turcja
mecz reprezentacji Polski i Turcji
13:15 08 maja 2021 - 09 maja 2021
Stadion KS Prądniczanka, ul. św. Andrzeja Boboli 5, Kraków
Już 8 i 9 maja reprezentacja Polski w ampfutbolu rozegra w Krakowie towarzyski dwumecz z Turcją. To drużyny, które we wrześniu w stolicy Małopolski będą faworytami mistrzostw Europy. Teraz biało-czerwoni mają okazję przekonać się jak mocni są ich potencjalni rywale.

Po wielu miesiącach wytężonej pracy, tym cięższej, że praktycznie pozbawionej spotkań na boisku z rywalami, Polacy wreszcie wybiegną na murawę. W sobotę 8 maja i nazajutrz (oba mecze rozpoczną się o 13:15, transmisja w TVP Sport) na stadionie Prądniczanki gospodarze wrześniowego Euro 2021 podejmą poprzednich organizatorów mistrzostw Europy, najlepszą drużynę na kontynencie oraz w pełni zawodowy zespół.
- Uważam, że Turcy są obecnie najlepsi na świecie - przyznaje Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Turcy jeszcze nigdy w historii nie wypadli poza podium mistrzowskich imprez, w których uczestniczyli. To czyni ich oczywistymi faworytami ampfutbolowych Mistrzostw Europy KRAKÓW 2021, które odbędą się w dniach 12-19 września w stolicy naszego regionu. Los sprawił, że Polacy mogą trafić na Turków dopiero w finale. Bilans meczów z Turkami nie jest korzystny dla biało-czerwonych. Z siedmiu meczów Polacy zremisowali jeden, a pozostałe przegrali.

Dwumecz na boisku Prądniczanki, jednej z aren wrześniowych mistrzostw Europy w Krakowie, będzie kluczowym przystankiem w drodze do jesiennego turnieju.
- Myślę, że to najważniejsze sparingi przed Euro. Z meczów z Turkami zawsze wyciągamy wiele materiałów do analizy i doświadczenia. To nasz główny rywal w walce o złoto mistrzostw Europy, które jest celem i naszym, i ich - podkreśla Adrian Stanecki, reprezentant Polski.

Wielkie emocje w towarzyskim dwumeczu z Turcją są więc gwarantowane. Piłkarze i trenerzy nie mogą się już doczekać rywalizacji na stadionie Prądniczanki, ale niezależnie od ograniczeń związanych ze stanem epidemii, kibice również będą mogli wspierać Polaków i przeżywać olbrzymie emocje. Transmisje obu spotkań przeprowadzi TVP Sport. Mecze będzie można obejrzeć również w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej.

Województwo Małopolskie zostało partnerem Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021.

Galeria zdjęć

Autor: Departament Sportu i Igrzysk Europejskich
Tagi: SPORT