Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Rusza Małopolski Wyścig Górski

Sport
02 czerwca 2021
Już jutro, 3 czerwca wystartuje 59. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W tym roku międzynarodowy peleton kolarzy będzie wyjątkowo liczny. Do walki o zwycięstwo stanie 180 kolarzy, głównie zawodowych, z 24 krajów. Wśród nich będzie wielu sportowców, którzy podczas Wyścigu będą szlifować formę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Rywalizacja będzie stać na najwyższym, światowym poziomie.

Małopolski Wyścig Górski należy do czołówki najtrudniejszych szosowych wyzwań w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie inaczej będzie w tym roku. Na kolarzy czekają trasy pełne ścianek, długich podjazdów oraz zakrętów wymagających idealnej techniki. Cieszę się, że mimo pandemii impreza się odbędzie w pięknych górskich sceneriach naszego regionu

- powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Wyścig rozpocznie się w czwartek 3 czerwca od prologu – indywidualnej jazdy na czas na Alei Wędrowników w Krakowie. Zawodnicy będą walczyć o jak najlepszy czas na liczącej 1400 metrów trasie prowadzącej od startu do mety wyłącznie pod górę.

W piątek peleton wyruszy na liczącą 129 kilometrów trasę z Wieliczki do Myślenic, gdzie kolarze będą finiszować po intensywnej wspinaczce na Górę Chełm. Po drodze na zawodników czekać będą premie lotne w Dobczycach, Jodłowniku oraz Dobrej.

Sobota 5 czerwca stać będzie pod znakiem zmagań na trasie Niepołomice – Nowy Targ. Do przejechania będzie 145 kilometrów, na których znajdą się premie lotne w gminach Limanowa, Kamienica oraz Krościenko nad Dunajcem.

Zwycięzcę 59. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego poznamy w niedzielę 6 czerwca. Kolarze po triumf ruszą z Jabłonki, by po 131 kilometrach zameldować się na Przehybie obok Starego Sącza. O dodatkowe punkty będzie można powalczyć na premiach lotnych w Czarnym Dunajcu, Szaflarach oraz Łącku.

Po więcej informacji na temat 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego zapraszamy na oficjalną stronę Tour of Malopolska

Galeria zdjęć