Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Tour de Pologne dotarł do Małopolski

Sport
05 sierpnia 2015
Tour de Pologne dotarł do Małopolski Tour de Pologne dotarł do Małopolski
Maciej Bodnar z zespołu Tinkoff-Saxo zwyciężył w czwartym etapie 72. Tour de Pologne. Drugi był Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski), który został również liderem klasyfikacji generalnej, a trzeci – Gatis Smuklis (Katiusza). Na mecie w Nowym Sączu zwycięzców dekorował członek zarządu Leszek Zegzda.

Sensacyjnie zakończył się 220-kilometrowy, prowadzący z Jaworzna do Nowego Sącza, czwarty etap TdP. Po ucieczce tuż po starcie, przez ponad 200 km, trójka kolarzy, która jako pierwsza zameldowała się na mecie (Bodnar, Zieliński i Smuklis), przez pięć godzin utrzymywała przewagę nad peletonem. Premie górskie TAURON w Gruszowcu, na Wysokim i w Trzetrzewinie należały do Kamila Zielińskiego. W kategoriach najlepszy sprinter LANGTEAM i najaktywniejszy zawodnik triumfował Maciej Bodnar przed Kamilem Zielińskim.

Po czterech etapach TdP nastąpiły zmiany w klasyfikacji generalnej. Na prowadzenie wysunął się Kamil Zieliński, wyprzedzając Macieja Bodnara. W klasyfikacji drużynowej prowadzenie objął TEAM TINKOFF – SAXO, na drugim miejscu uplasowała się Reprezentacja Polski, a trzecie zajął KATUSHA TEAM.

Puchary oraz koszulki dla zwycięzców poszczególnych kategorii wręczali m.in.: członek zarządu Leszek Zegzda oraz prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

72. Tour de Pologne rozgrywany jest pod hasłem „Łączymy stolice”. Jego trasa, ujęta w 7 etapów, prowadzi z Warszawy do Krakowa, gdzie zakończy się 8 sierpnia br. Aż cztery etapy i ponad połowa trasy prowadzi po terenach Małopolski. Województwo Małopolskie wspiera organizację Tour de Pologne od 2011 roku, a od dwóch lat jest też partnerem rozgrywanego w Bukowinie Tatrzańskiej Tour de Pologne Amatorów.


(Agenda UMWM w Nowym Sączu)

Galeria zdjęć