Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Smogathon 2016 - jak wykorzystując technologie, walczyć ze smogiem?

Środowisko
23 listopada 2016
26 listopada 2016 - 28 listopada 2016
Misja? Walka ze smogiem. Cel? Pomoc i zachęcenie projektów technologicznych w różnych dziedzinach nauki do walki ze smogiem – zapraszamy do Krakowa na Smogathon 2016 (26-28 listopada). Wydarzenie ma wyłonić najciekawsze, innowacyjne projekty, które pozwolą na walkę ze smogiem. Najlepszy może otrzymać do 100 tys. zł. na rozwój.
W najbliższy weekend 26-27 listopada Krakowski Park Technologiczny zamieni się w arenę zmagań i konfrontacji pomysłów, które mogą realnie przyczynić się do walki ze smogiem. Będzie to 24-godzinny antysmogowy, mentoringowo-akceleracyjny bootcamp, czyli Smogathon Bootcamp! 25 wybranych projektów zostanie rzuconych na pożarcie doświadczonym i bezkompromisowym mentorom – nazwanych przez organizatorów de-mentorami.

De-mentorzy będą weryfikować projekty, zadając ich autorom masę pytań, kwestionując przekonania, a także mądrze i konstruktywnie krytykując. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować je do starcia z brutalnymi realiami rozwijania startupu.
 
Zadaniem każdego zespołu będzie obrona projektu i – w razie potrzeby – sprawne przystosowanie strategii do nowo pojawiających się wyzwań. Spośród tych, które przetrwają na polu bitwy do końca, wybranych zostanie 10 najlepszych projektów, które wezmą udział w ostatniej, finałowej potyczce. Odbędzie się ona 28 listopada (poniedziałek) podczas gali finałowej Smoghatonu w Kijów Centrum. Tam na finalistów czeka kolejne zadanie: zaprezentowanie projektów oraz przekonanie do nich jury i publiczność.
Jednym z jurorów, jest Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.
Początek o godz. 17.30.
 
Partnerem wydarzenia jest wojwództwo małopolskie.
W tym roku organizatorzy zaprosili pomysłodawców 30 projektów z 7 krajów, 3 kontynentów. Wydarzenie organizowane jest po raz drugi.
 
Więcej informacji: http://smogathon.com/
 
 

Galeria zdjęć

Autor: Redakcja