Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska Noc Naukowców

Małopolska Noc Naukowców (MNN) to cykliczne wydarzenie, którego główną ideą jest promocja i popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski. To projekt łączący naukę i rozrywkę mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży roli naukowców, przybliżenie ich pracy i pokazanie jak wpływa na nasze codzienne życie, a także zachęcenie młodego pokolenia do wyboru kariery naukowej.

MNN jest przedsięwzięciem organizowanym w ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy – Europejskiej Nocy Naukowców – zapoczątkowanej przez Komisję Europejską w 2005 roku.

Od 2007 roku wydarzenie organizowane jest w Małopolsce przez województwo małopolskie przy wsparciu i zaangażowaniu partnerów – małopolskich uczelni, instytutów i kół naukowych, centrów badawczych przedsiębiorstw, instytucji edukacyjno-kulturalnych, szkół średnich i innych podmiotów współpracujących z partnerami. Koordynatorem całości przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W ramach przedsięwzięcia organizowany jest szereg wydarzeń popularno-naukowych, w tym warsztaty, wystawy, widowiska, pokazy, eksperymenty, możliwość odwiedzenia laboratoriów, które na co dzień nie są dostępne dla mieszkańców. Wszystkie aktywności prowadzone są w lekkiej formie, łączącej naukę i rozrywkę oraz ukierunkowane są na dużą interaktywność, ponieważ głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież.

 

Tutaj znajdziesz informacje na temat Nocy Naukowców w Małopolsce. 

Małopolska Noc Naukowcow na FB

Zobacz informacje z poprzednich edycji kampanii

Kontakt:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki 
Zespół ds. Współpracy Gospodarczej
Racławicka 56, 30-017 Kraków
tel.: 12 63 03 264
e-mail: